• sxoleio1
  • panellinioi1

Βραβεία - Διαγωνισμοί

Βραβεία - Διαγωνισμοί Σχολικής Χρονιάς 2019-2020

Συγχαρητήρια στον μαθητή του σχολείου μας Αντώνης Θεμιστοκλέους, ο οποίος πέτυχε Παγκύπρια διάκριση στον 4ο Ευρωπαϊκό Διαγωνισμό Παράγωγής Γραπτού Λόγου για την Β' Λυκείου.  Δείτε εδώ τα αποτελέσματα του διαγωνισμού

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας Έμελυν Βασσούφ, Μαρίνα Παρπούρ, Νίνα Καλαΐτσεβα, Γκεόργκι Κοτσίεβ και Κυριάκο Φιλιππίδη, που διακρίθηκαν στον διαγωνισμό του Πανεπιστημίου Λευκωσίας "Έρευνα από Μαθητές 2020" στην κατηγορία "Αργυρό".

Συγχαρητήρια στη μαθήτριας μας Αναστασίας Καραγκιόζοβα για την επιτυχία της στον διαγωνισμό βίντεο και φωτογραφίας «@Eurostories» που διοργάνωσαν τα ΚΕΠΛΗ Πάφου και το CCIF CYPRUS στο πλαίσιο της Παγκόσμιας Ημέρας Εθελοντισμού. Η μαθήτρια του Α΄ Λυκείου Εθνάρχη Μακαρίου Γ’ Πάφου, Αναστασία Καραγκιόζοβα πήρε το 1ο βραβείο στη κατηγορία βίντεο «Motivating through voices of volunteerism».